Miejscowość: Pleszew
Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Pleszew. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).
Okoliczne miejsca: Korzkwy (5), Kowalew, woj. wielkopolskie (1), Broniszewice (10), Mamoty (5), Brzezie, pow. pleszewski (1), Bógwidze (1), Suchorzew (2), Kurcew (2), Strzydzew (1), Pieruszyce (2), Grudzielec (4), Orpiszewek (2), Sławoszew (1), Wieczyn (2), Rokutów (1), Trzebowa (1), Czerminek (1), Robaków (1), Lubinia Mała (2), Twardów (5), Prusinów (2), Biniew (1), Magnuszewice (4), Nowolipsk (1), Jedlec (3), Gałązki Wielkie (1), Dobrzyca (10), Raszków (13), Pogrzybów (8), Ciemierów (2), Okoliczne parafie (niektóre): Broniszewice (37), Grodzisko (pow. pleszewski) (3), Szymanowice (89), Pogrzybów (4), Blizanów (6), Lipe (3), Janków Zaleśny (1), Ostrów Wielkopolski (5), Kościelna Wieś (katol.), dawny pow. Kalisz (5), Rychnów (katol.), dawny pow. Kalisz (1), Okoliczne cmentarze: Ciążeń, cm. parafialny (1), Kazimierz Biskupi, cm. parafialny (2), Środa Wielkopolska, cm. Parafialny (5), Jutrosin, krypta kościoła św. Elżbiety (2), Gniezno, katedra (19),
1780
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1800
Urodzenia
- Tadeusz Hubert Taczanowski h. Jastrzębiec (ID: le.3780.1.1), artykuł 111600 w Nekrologii 1800–1881 (r.: Dionizy i Marcjanna Byszewska)
1803
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1815
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1848
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1850
Małżeństwa
- Edmund Ludwik Juchalski (ID: sw.340601), ~1820– ×
Józefa Wierzchleyska z Gaszyna h. Berszten (II) (ID: sw.340600), 1825–
1854
Urodzenia
- Jan Kwieciński (ID: 16.220.95), artykuł 38837 w Nekrologii 1854–1905 (r.: Antoni i Marianna Antecka)
- Teodor Jeske-Choiński z Chojna h. Awdaniec (ID: 3.95.146), bohater PSB 1854–1920 (r.: Fryderyk i Franciszka Choińska)
→ PSB: JESKE CHOIŃSKI Teodor Józef (1845-1920) publicysta, krytyk, pisarz
1858
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1861
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1866
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1873
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1874
Zgony
- Zygmunt Kalkstein h. Kos (ID: 9.297.283), artykuł 16881 w Nekrologii 1829–1874 (r.: Ferdynand i Paulina Radzimińska)
1877
Urodzenia
- Michał Sobeski z Łubowa (ID: psb.30696.2), bohater PSB 1877–1939 (r.: Edmund i Paulina Ulatowska)
→ PSB: SOBESKI Michał (1877-1939) estetyk, filozof, historyk sztuki, profesor Uniw. Pozn.
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1878
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1881
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1883
Zgony
- Stanisław hr. Sokolnicki z Jarogniewic h. Nowina (ID: dw.54494), artykuł 21865 w Nekrologii 1817–1883 (r.: Józef i Seweryna Mycielska)
1885
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1889
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1890
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1892
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1895
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1902
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1904
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1905
Zgony
- Juliusz Józef Grabski z Grabi h. Pomian (ID: psb.7426.2), artykuł 145443 w Nekrologii 1823–1905 (r.: Walenty i Prowidencja Brodnicka)
1908
Małżeństwa
- Celestyn hr. Sokolnicki z Jarogniewic h. Nowina (ID: zi.7.92.probant), artykuł 55773 w Nekrologii 1859–1922 ×
Zofia Wolszlegier h. Bełty (ID: zi.7.92.a), 1887–
1909
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- Antoni Cichorzewski (ID: sw.2565), artykuł 42969 w Nekrologii 1840–1909 (r.: Antoni i Józefa Likowska)
1911
Urodzenia
- Aleksander Józef Bessert (ID: sw.63827), 1911–1994 (r.: Marian i Zofia Barczyńska)
1913
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- Anna Skórzewska h. Drogosław (ID: sw.2564), artykuł 46667 w Nekrologii ~1840–1913 (r.: Maksymilian i Felicja Chełkowska)
1919
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1920
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- Kazimierz Ludwik Apolinary Broekere h. wł. (ID: dw.37632), artykuł 228446 w Nekrologii 1859–1920 (r.: Stanisław i Stefania Kwadyńska)
1922
Urodzenia
- Anna Jadwiga Królikiewicz (ID: cz.I017827), 1922–2013 (r.: Tomasz i Józefa Seichter)
1928
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1931
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Alina Maria Urbańska (ID: sw.59219), 1931– (r.: Franciszek i Kazimiera Guć)
1944
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1946
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1947
Zgony
- Michał Stefan Protazy hr. (primog.) Czarnecki h. Prus (III) (ID: 3.611.104), 1861–1947 (r.: Zygmunt i Maria Giżycka)
1948
Urodzenia
- Elżbieta Gozimirska z Gozimierza h. Bończa (ID: cz.I007996), 1948– (r.: Konstanty i Elżbieta Brzozowska)
- Aleksandra Eleonora Abramowicz (ID: sw.43971), 1948–
- Zofia Spychała (ID: sw.87424), 1948– (r.: Jan i Irena Szarzyńska)
1949
Urodzenia
- Elżbieta Suchocka (ID: sw.52698), 1949– (r.: Józef i Wanda Bączkowska)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1951
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1954
Urodzenia
- Danuta Elżbieta Wichlińska-Mielżyńska h. Zabawa (ID: sw.173423), 1954– (r.: Andrzej i Teresa Bogalska)
1957
Urodzenia
- Zbigniew Trybuła (ID: parl.2079), senator III RP 1957– (r.: Henryk i Maria Hellon)
- Zyta Zofia Wichlińska-Mielżyńska h. Zabawa (ID: sw.173425), 1957– (r.: Andrzej i Teresa Bogalska)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1964
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1965
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1968
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1972
Urodzenia
- Elżbieta Izabella Kinga Steca (ID: sw.47783), 1972– (r.: Janusz i Elżbieta Gozimirska)
1974
Urodzenia
- Paweł Marek Łukasz Steca (ID: sw.47782), 1974– (r.: Janusz i Elżbieta Gozimirska)
2018
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi