|
|
Rodzice
|
|
| |
|
|
śluby
i dzieci, wnuki, i do prawnuków
Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
-
Michał Tadeusz Ignacy
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1848-ca 1892
-
**Leon **
-
Wacław Zygmunt Euzebiusz
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1853-ca 1880
-
Stefan Henryk Jan
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1855-1922
■
& Maria Leokadia Grabczyńska
artykuł w Nekrologii
1877-1913
dzieci
|
Wacław Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1904-1974|
Jan Antoni Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1906-1965|
Zygmunt Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1911-1982 |
Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki
- Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) ("Sosa" 4) & ; ("Sosa" 5) Maria Tekla von Rönne h. wł.
-
Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.)
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1814-1866
■
& Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł.
okręg błoński Tow. Rolniczego
(1861)
,
(linia: Jan Syberg dw.57633)
,
(linia: Józef Borch 2.34.20)
,
(linia: Kazimierz Plater 2.34.22)
,
(linia: Michał Borch 2.34.19)
,
(linia: Michał Ogiński 3.662.313)
,
artykuł w Nekrologii
,
oficer Powstania Listopadowego
(1830-1831)
1808-1876 dzieci
|
Tadeusz Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1843-1918|
Elżbieta Izabela hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1844-1907|
Maria Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1845-1932|
Feliks Konstanty hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1849-1928|
Stanisław Konstanty Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1926|
Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ca 1851-1852|
Cecylia hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1853-1920 |
-
Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.)
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1814-
-
Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.)
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1816-
■
& Wincenty Eynorowicz
?1810- dzieci
|
Ludwika Eynarowicz ?1840-1899|
Kazimierz Eynarowicz ca 1846-1908 |
-
Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.)
urzędnik Królestwa Polskiego
(1856-1861)
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
okręg sejneński Tow. Rolniczego
(1861)
1819-1890
■
& Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska
1821-1912 dzieci
|
Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-ca 1892|
Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) ca 1849-1886|
Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-ca 1880|
Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |
- Maria Tekla von Rönne h. wł. ("Sosa" 5) & Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec
-
Natalia ks. Ogińska h. Oginiec
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Antoni Lasocki 14.2.166)
,
(linia: Feliks Łubieński 16.78.421)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
(linia: Prot Potocki 15.105.392)
ca 1826-1867
■
& Zygmunt Gawroński z Gawron h. Rola
bohater PSB
,
artykuł w Nekrologii
,
okręg kalwaryjski Tow. Rolniczego
(1861)
,
urzędnik Królestwa Polskiego
(1856-1865)
1816-1886 dzieci
|
Włodzimierz Gawroński z Gawron h. Rola 1849-1914 |
-
Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Antoni Lasocki 14.2.166)
,
(linia: Feliks Łubieński 16.78.421)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
(linia: Prot Potocki 15.105.392)
1830-1912
■
& Edward Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
,
(linia: Stanisław Krasicki 12.270.558)
,
(linia: Wojciech Poletyło 9.517.13)
1831-1877 dzieci
|
Leon Wilhelm Marian hr. Krasicki z Siecina h. Rogala 1856-1866|
Jozefata Natalia hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ca 1858-1859|
Maria Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1859-1919|
Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ?1860-|
Michalina hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1862-1909|
Jadwiga hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1863-1943|
Gabriela hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1866-1938 |
□
& Eugeniusz von Rönne h. wł.
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
(linia: Teofil Załuski 15.105.942)
1830-1895
-
Amelia ks. Ogińska h. Oginiec
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Antoni Lasocki 14.2.166)
,
(linia: Feliks Łubieński 16.78.421)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
(linia: Prot Potocki 15.105.392)
ca 1834-1910
■
& Witold Zygmunt Joachim hr. Wołłowicz h. Bogoria
(linia: Filip Raczyński lu.24957)
,
(linia: Konstanty Bniński 1.1122.184)
,
(linia: Stanisław Breza 2.291.33)
,
(linia: Tadeusz Matuszewicz psb.11383.5)
1825-1875 dzieci
|
Olgierd Michał hr. Wołłowicz h. Bogoria 1869-1900 |
- Józef Wereszczyński ("Sosa" 6) & ; ("Sosa" 7) ? ?
-
Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska
1821-1912
■
& Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.)
urzędnik Królestwa Polskiego
(1856-1861)
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
okręg sejneński Tow. Rolniczego
(1861)
1819-1890 dzieci
|
Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-ca 1892|
Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) ca 1849-1886|
Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-ca 1880|
Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |
W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej; wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.
- OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz 4°
- GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin 4°
- PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka 4°
- PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk 5°
- PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii 5°
- PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego 5°
- MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski 5°
- PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński 5°
- PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca 5°
- PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego 5°
- OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy 5°
- LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski 5°
- OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki 5°
- GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski 5°
- GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant 5°
- JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński 5°
- GIEŁGUD Antoni (1792-1831) generał 6°
- HORWATT Aleksander (1831-1879) marszałek szlachty 6°
- MEDEKSZA Józef (ur. ok. 1744) konfederat barski, chorąży kowieński, poseł 6°
- JUDYCKI Antoni (zm. po 1729) marszałek rzeczycki, poseł sejmowy 6°
Uwagi
|
|
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi